ابر جی اس ام - AbarGsm

حل ارور Nvram Warning و رفع مشکل تغییر مک آدرس اندروید

مک آدرس (MAC Address) چیست؟در شبکه برای ایجاد ارتباطی میان دستگاه شما و دستگاه مقصد، از پروتکل‌های ارتباطی مشخصی استفاده می‌شود. در این میان، برای شناسایی دستگاه شما و دستگاه مقصد و متمایز کردن آن از میلیون‌ها دستگاه دیگر، واسط ارتباطی دستگاه شما نیازمند یک آدرس منحصر به فرد می‌باشد. آدرسی که سبب شود بسته‌های ارسالی به مقصد شما تنها برای شما ارسال و توسط شما دریافت گردد. این آدرس مک آدرس (Media Access Control Address = MAC Address) نام دارد. مک آدرس یک آدرس ۴۸ بیتی است که معمولا در قالب xx:xx:xx:xx:xx:xx نمایش داده می‌شود. هر زوج xx که با رقم‌های هگزادسیمال پرمی‌شود، نمایان گر ۸ بیت و یا یک بایت است. نیمه اولیه این آدرس که شامل ۲۴ بیت اول می‌باشد، توسط شرکت سازنده کارت واسط شبکه تعیین می‌شود و ۲۴ بیت دوم تعداد دستگاه‌های قابل شماره گذاری برای آن شرکت را نشان می‌دهد.

منبع : shabakeh-mag.com


حل مشکل تغییر mac address گوشی بعد از ریبوت | حل مشکل ارور Nvram Warning Wifi | تغییر خودکار مک آدرس گوشی


در کادر بالا برای آن دسته از عزیزانی که میخواهند درباره مک آدرس (mac address) بیشتر بدانند توضیحات مختصری را ارائه کردیم و اما حالا بپردازیم به بحث اصلی خودمان که حل مشکل Nvram Warning در بخش وای فای گوشی و نیز رفع مشکل تغییر mac address گوشی های اندروید می باشد.

گاهاً پیش می آید که بعد از تعویض هارد و یا بعد از فلش زدن گوشی های اندروید به خصوص در سری مدیاتک (MediaTek) مشکلی برای دستگاه ایجاد می شود و در بخش WiFi گوشی ارور NVRAM WARNING: Err = 0x10 ظاهر می شود و در پی آن مک آدرس گوشی بعد از هر بار روشن خاموش کردن وای فای تغییر می کند.

حل ارور Nvram Warning و رفع مشکل تغییر مک آدرس mac address اندرویدبرای حل این مشکل لازم است بعد از روت کردن دستگاه مورد نظر به شرح ذیل عمل کنید (برای روت کردن ورژن اندروید کمتر از ۵ می توانید از نرم افزار کینگ روت استفاده کنید :

بعد از اینکه گوشیتان را روت کردید لازم است تا برنامه روت اکسپلورر را دانلود و نصب کنید : دانلود Root Explorer 4.5

حالا برنامه روت اکسپلورر را اجرا کرده و به مسیر ذیل بروید (ابتدا به پوشه data بروید سپس پوشه nvram را باز کنید و …) :

data >> nvram >> APCFG >> APRDEB

حالا در پوشه APRDEB اقدام به حذف فایل های WIFI و WIFI CUSTOM کنید. بسیار خب… اگر تا اینجا را با موفقیت پشت سر گذاشته اید فقط یک گام دیگر برای حل مشکل Nvram Warning باقیست. بعد از پاک کردن فایلهای مذکور حالا باید دو فایل مقابل را دانلود کرده و در همان پوشه APRDEB کپی کنید : دانــلــود

بعد از اینکه فایل فوق را دریافت کردید آنرا اکسترکت کرده و دو فایل داخل آنرا در پوشه مذکور کپی نمائید سپس کافیست یکبار وای فای گوشی را خاموش و مجدد روشن کنید خواهید دید که دیگر از خطای Nvram Warning خبر نیست و نیز مشکل تغییر خودکار Mac Address گوشی نیز حل شده است.

حل مشکل تغییر mac address گوشی بعد از ریبوت

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*